Prestij Yazılım, sağlık bilişim sektörünün yeni şekillenmeye başladığı bir dönemde, 1996 yılında sektöre tazelik kalite getirmek amacıyla faaliyetlerine başlamıştır.

Başlangıç faaliyetleri olarak Tıp Bilişimini tercih etmiş, bu alanda uzmanlaşarak sağlık tesisleri için inovatif yeni proje ve çözümler için çalışmalarına devam etmektedir.

KULLANICI DOSTU ÜRÜNLER

Prestij Bilgisayar bilgiyi en iyi şekilde kullanarak kullanıcı dostu ürünler üretmek ve bu ürünleri en ekonomik şartlarda kurumlara ulaştırmayı kendine hedef edinmiştir. Projelerimizde ana ilke "Kullanım Kolaylığıdır". İlk projeden son projeye kadar bu ilkeye bağlı kalınmış, yapılan tüm demolarda bu özellikten dolayı övgü alınmıştır. Türkiye genelinde hizmet verdiğimiz 70'in üstünde müşterimiz de bunun bir ispatı niteliğindedir.

AR-GE FAALİYETLERİ

Farklı teknolojileri takip eden yenilikçi firma anlayışı, Ar-Ge'ye verdiği önem ve ileriye yönelik çözümler ile katmadeğeri yüksek, sosyal fayda yaratan projelere imza atmıştır. Bu projelere AltivaLIS (Laboratuar Information System), DentalKlinik (Ağız Diş Sağlığı Poliklinik Dokunmatik Ekran Hasta Takibi), Hasta Tanıma Sistemi - Yeni Nesil TC Kimlik Kartları Uyum Projesi örnek olarak gösterilebilir.

Prestij Bilgisayar MySQL ile sürdürmekte olduğu teknoloji yatırımlarına 2008 yılında başlattığı Oracle ve Microsoft Partnership çalışmalarını eklemiş, yeni nesil geliştirme araçları ve Veri Tabanı Uygulamaları ile gelecekte Tıp Bilişim Sektöründe ses getirecek Ar-Ge faaliyetlerine devam etmektedir.

0
0
0
0

Ürettiğimiz inovatif çözümler ile sağlık kurumlarının hizmet kalitesini yükseltiyor, tüm iç süreçleri dijital platformda yönetilmesini sağlıyoruz. Alışılmış sistemlerin dışında “UYGULANABİLİR ve SÜRDÜRÜLEBİLİR” bir anlayışla hizmet veriyoruz.

2015+

Dünyada Prestij

Azerbaycan, Sudan, Kazakistan, Somali, Irak ve Afganistan HBYS, LIS projeleri

2010

Çalışma Alanı

Yeni Prestij binası ve ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi

2007

İnovatif Ürünler

Hasta tanıma sistemi dental klinik

2006

2002 - 2006 yılları arası insan kaynakları yatırımı ile büyüyen ve sektörde aranılan firma oldu.

1996

Kuruluş

1996 yılında Bursa Karacabey ilçesinde kuruldu.